CFB.M19.GLA.C52JZ
Mfr.Part #
CFB.M19.GLA.C52JZ
Description
CONN PLUG MALE 19P GOLD SLDR CUP
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Color :
Gray, Yellow
Shell Size - Insert :
M19
Number of Positions :
19
Cable Opening :
0.126 ~ 0.205 (3.20mm ~ 5.20mm)
Dust Tight, IP66, Water Resistant
Pbfree Code :
yes
Current Rating :
5A
Datasheets
CFB.M19.GLA.C52JZ
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 19 Positions Solder Cup Gold Bulk B Push-Pull, Detent Lock
CFB.M19.GLA.C52JZ Overview
CFB.M19.GLA.C52JZ Features
2P series
CFB.M19.GLA.C52JZ Applications
There are a lot of LEMO
CFB.M19.GLA.C52JZ Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER