CFB.M19.GLA.C52GZ
Mfr.Part #
CFB.M19.GLA.C52GZ
Description
CONN PLUG MALE 19P GOLD SLDR CUP
Color :
Gray
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Number of Positions :
19
Cable Opening :
0.126 ~ 0.205 (3.20mm ~ 5.20mm)
Current Rating :
5A
Shell Size - Insert :
M19
Datasheets
CFB.M19.GLA.C52GZ
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 19 Positions Solder Cup Gold Bulk B Push-Pull, Detent Lock
CFB.M19.GLA.C52GZ Overview
CFB.M19.GLA.C52GZ Features
2P series
CFB.M19.GLA.C52GZ Applications
There are a lot of LEMO
CFB.M19.GLA.C52GZ Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER