10AX115S3F45E2SG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX115S3F45E2SG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 624 I/O 1932FCBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Series :
Arria 10 GX
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Logic Elements/Cells :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Total RAM Bits :
Supply Voltage :
0.9V
Terminal Pitch :
1mm
Number of Inputs :
624
Length :
45mm
Packaging :
Tray
Power Supplies :
0.9V
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
624
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of LABs/CLBs :
Number of Outputs :
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Width :
45mm
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
3.65mm