10AX016C3U19E2SG
Mfr.Part #
10AX016C3U19E2SG
Package / Case
484-BFBGA
Description
IC FPGA 240 I/O 484UBGA
Stock
163
In Stock :
163
3 (168 Hours)
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of Logic Elements/Cells :
160000
Number of I/O :
240
Factory Lead Time :
8 Weeks
Supply Voltage :
0.9V
Power Supplies :
0.9V
Terminal Pitch :
0.8mm
Width :
19mm
Number of Inputs :
Length :
19mm
Height Seated (Max) :
3.25mm
Number of LABs/CLBs :
61510
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Package / Case :
484-BFBGA
HTS Code :
Number of Terminations :
484
Total RAM Bits :
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V