10AX016E3F27E2LG
Mfr.Part #
10AX016E3F27E2LG
Package / Case
672-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 240 I/O 672FBGA
Supply Voltage :
0.9V
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Length :
27mm
Ball
Total RAM Bits :
Terminal Pitch :
1mm
Number of Terminations :
672
Mounting Type :
Power Supplies :
0.9V
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B672
Height Seated (Max) :
3.25mm
Package / Case :
672-BBGA, FCBGA
Series :
Arria 10 GX
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of LABs/CLBs :
Width :
27mm