10AX016E3F27I2LG
Mfr.Part #
10AX016E3F27I2LG
Package / Case
672-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 240 I/O 672FBGA
Height Seated (Max) :
3.25mm
Width :
27mm
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Supply Voltage :
0.9V
Terminal Pitch :
1mm
Terminal Form :
Ball
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Total RAM Bits :
Mounting Type :
Length :
27mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of Terminations :
672
JESD-30 Code :
S-PBGA-B672
Package / Case :
672-BBGA, FCBGA
Power Supplies :
0.9V