10AX016E3F27E1SG
Mfr.Part #
10AX016E3F27E1SG
Package / Case
672-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 240 I/O 672FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Number of LABs/CLBs :
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Terminal Pitch :
1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Total RAM Bits :
Number of Terminations :
672
Power Supplies :
0.9V
Width :
27mm
Supply Voltage :
0.9V
Package / Case :
672-BBGA, FCBGA
Height Seated (Max) :
3.25mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B672
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Length :
27mm