10AX016C4U19I3SG
Mfr.Part #
10AX016C4U19I3SG
Package / Case
484-BFBGA
Description
IC FPGA 240 I/O 484UBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Total RAM Bits :
Supply Voltage :
0.9V
Length :
19mm
Terminal Pitch :
0.8mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Height Seated (Max) :
3.25mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Terminations :
484
Number of LABs/CLBs :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B484
Number of Logic Elements/Cells :
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Width :
19mm
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Power Supplies :
0.9V