10AX016C3U19E2LG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10AX016C3U19E2LG
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
484-BFBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 240 I/O 484UBGA
Stock
115
In Stock :
115
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Pitch :
0.8mm
Number of Terminations :
484
Power Supplies :
0.9V
Number of Logic Elements/Cells :
160000
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
Arria 10 GX
Package / Case :
484-BFBGA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tray
JESD-30 Code :
S-PBGA-B484
Height Seated (Max) :
3.25mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.98V
Number of LABs/CLBs :
61510
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage :
0.9V
Terminal Position :
BOTTOM
Number of Outputs :
240
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Terminal Form :
Ball
Number of I/O :
240
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Width :
19mm
Number of Inputs :
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Length :
19mm