10AS066K2F35E2SG
Mfr.Part #
10AS066K2F35E2SG
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 1152FBGA
Height Seated (Max) :
3.5mm
Power Supplies :
0.9V
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Width :
35mm
Terminal Pitch :
1mm
Speed :
1.5GHz
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Primary Attributes :
FPGA - 660K Logic Elements
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Supply Voltage :
0.9V