10AS016E3F27I2LG
Mfr.Part #
10AS016E3F27I2LG
Package / Case
672-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 672FBGA
Package / Case :
672-BBGA, FCBGA
Number of Terminations :
672
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B672
Number of I/O :
240
Supply Voltage :
0.9V
Number of Inputs :
240
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Length :
27mm
HTS Code :
Width :
27mm
Speed :
1.5GHz
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Height Seated (Max) :
3.25mm
Power Supplies :
0.9V
Terminal Pitch :
1mm
Datasheets
10AS016E3F27I2LG
Altera (Intel) 10AS016E3F27I2LG
672 Terminations -40°C~100°C TJ System On Chip Arria 10 SX Series 240 I/O 0.9V