10AS016E3F27E2LG
Mfr.Part #
10AS016E3F27E2LG
Package / Case
672-BBGA, FCBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 672FBGA
Length :
27mm
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.87V
Number of Terminations :
672
Supply Voltage-Max (Vsup) :
0.93V
Number of I/O :
240
Width :
27mm
Number of Outputs :
240
Height Seated (Max) :
3.25mm
Speed :
1.5GHz
Supply Voltage :
0.9V
Power Supplies :
0.9V
Peripherals :
DMA, POR, WDT
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Pitch :
1mm