TAJF477K002RNJ
Mfr.Part #
TAJF477K002RNJ
Description
CAP TANT 470UF 10% 2.5V 2312
Tantalum Capacitors
Factory Lead Time :
21 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
REACH SVHC :
No SVHC
Depth :
3.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Polarity :
Polar
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
2.5V
Dissipation Factor :
12 %
Dielectric Material :
Tantalum
ECCN Code :
EAR99
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm
Voltage - Rated DC :
2.5V
Case Code (Imperial) :
Width :
3.2mm
Published :
Number of Pins :
2
Lead Free :
Lead Free
Leakage Current :
11.8μA
Capacitance :
470µF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
149.997327mg
Packing Method :
TR, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
J BEND
Height :
2mm
Length :
6mm
Number of Terminations :
2
Tolerance :
10%