TAJF337M004RNJ
Mfr.Part #
TAJF337M004RNJ
Description
CAP TANT 330UF 20% 4V 2312
Tantalum Capacitors
Depth :
3.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Polarity :
Polar
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
20%
Leakage Current :
13.2μA
Capacitance :
330µF
Tan Delta :
0.1
Factory Lead Time :
23 Weeks
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Pbfree Code :
yes
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Width :
3.2mm
HTS Code :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Dissipation Factor :
10 %
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
4V
Length :
6mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
149.997327mg
Min Operating Temperature :
-55°C
Size Code :
Terminal Shape :
J BEND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C