TAJF336M025RNJ
Mfr.Part #
TAJF336M025RNJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 20% 25V
Tantalum Capacitors
Termination Style :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Molded
Product Category :
Tantalum Capacitors - Solid SMD
Brand :
Leakage Current :
8.3 uA
Qualification :
Product Length :
6mm
Failure Rate :
Series :
TAJ
Capacitance :
33 µF
Product Type :
Tantalum Capacitors
ESR :
0.9Ohm
Subcategory :
Capacitors
RoHS :
Details
Product Width :
3.2mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Lead Spacing :
Width :
3.2 mm
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Product Height :
2mm
Voltage - Rated :
25 V
Features :
GENERAL PURPOSE
Product Status :
Active
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±20%
Packaging :
MouseReel
Capacitance Tolerance :
± 20%
Ratings :
Package :
Digi-Reel?
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height :
2 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Manufacturer Size Code :
F
Product :
Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm @ 100kHz
Ripple Current :
333mA
Length :
6 mm
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)