TAJC226K025HNJ
Mfr.Part #
TAJC226K025HNJ
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V 2312
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.4Ohm
Voltage - Rated :
25V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Number of Pins :
2
Depth :
3.2mm
Height :
2.8mm
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reference Standard :
CECC30801-005
Capacitance :
22µF
Max Operating Temperature :
125°C
Tan Delta :
0.06
Leakage Current :
5.5μA
Terminal Shape :
J BEND
Polarity :
POLARIZED
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric Material :
Tantalum
Length :
6mm
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
JESD-609 Code :
e0
Factory Lead Time :
21 Weeks
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
10%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
3.2mm
Pbfree Code :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Feature :
2
Dissipation Factor :
6 %