TAJC105M050RY
Mfr.Part #
TAJC105M050RY
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
CAP TANT
yes
Multilayer :
No
Depth :
3.2mm
Package / Case :
Molded
Terminal Shape :
J BEND
Factory Lead Time :
21 Weeks
TANTALUM CAPACITOR
Reference Standard :
CECC30801-005
Capacitance :
1μF
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
6mm
Tolerance :
20%