TAJC105M050SNJ
Mfr.Part #
TAJC105M050SNJ
Description
CAP TANT
Tantalum Capacitors
Length :
6mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.5Ohm
Dielectric Material :
Tantalum
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, 13 INCH
Terminal Shape :
J BEND
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Dissipation Factor :
4 %
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Polarity :
Polar
Case Code (Metric) :
Width :
3.2mm
2
Depth :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
21 Weeks
yes
Lead Free :
Lead Free
Number of Pins :
Tolerance :
20%