MSR5-0R1J1
Mfr.Part #
MSR5-0R1J1
Description
RES 0.1 OHM 5% 5W RADIAL
Stock
867
In Stock :
867
Size / Dimension :
0.799Lx0.067W 20.30mmx1.70mm
Power (Watts) :
5W
Factory Lead Time :
7 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height Seated (Max) :
1.000 25.40mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
100MOhm
Datasheets
MSR5-0R1J1
Riedon MSR5-0R1J1
100mOhm, 5W, Metal Element,