MSR5-0R025F1
Mfr.Part #
MSR5-0R025F1
Description
RES 0.025 OHM 1% 5W RADIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
5W
Resistance :
25mOhm
Height Seated (Max) :
1.000 25.40mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Size / Dimension :
0.799Lx0.067W 20.30mmx1.70mm
Datasheets
MSR5-0R025F1
Riedon MSR5-0R025F1
25mOhm, 5W, Metal Element,