MSR5-0R015J1
Mfr.Part #
MSR5-0R015J1
Description
RES 0.015 OHM 5% 5W RADIAL
Power (Watts) :
5W
Height Seated (Max) :
1.000 25.40mm
Size / Dimension :
0.799Lx0.067W 20.30mmx1.70mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
15mOhm
Tolerance :
±5%
Datasheets
MSR5-0R015J1
Riedon MSR5-0R015J1
15mOhm, 5W, Metal Element,