MSR5-0R03F1
Mfr.Part #
MSR5-0R03F1
Description
RES 0.03 OHM 1% 5W RADIAL
Size / Dimension :
0.799Lx0.067W 20.30mmx1.70mm
Power (Watts) :
5W
Published :
Max Operating Temperature :
275°C
Height Seated (Max) :
1.000 25.40mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
30mOhms
Length :
20.2946mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
5W
Factory Lead Time :
7 Weeks
Height :
25.4mm
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
1.7018mm
Datasheets
MSR5-0R03F1
Riedon MSR5-0R03F1
30mOhms, 5W, Metal Element,