MSR5-0R02F1
Mfr.Part #
MSR5-0R02F1
Description
RES 0.02 OHM 1% 5W RADIAL
Height Seated (Max) :
1.000 25.40mm
Published :
Power (Watts) :
5W
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Bulk
Width :
1.7018mm
Length :
20.2946mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
5W
Size / Dimension :
0.799Lx0.067W 20.30mmx1.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
7 Weeks
Resistance :
20mOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
275°C
2
Height :
25.4mm
Datasheets
MSR5-0R02F1
Riedon MSR5-0R02F1
20mOhms, 5W, Metal Element,