MSR5-0R005J1
Mfr.Part #
MSR5-0R005J1
Description
RES 0.005 OHM 5% 5W RADIAL
Resistance :
5mOhm
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
5W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.799Lx0.067W 20.30mmx1.70mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Height Seated (Max) :
1.000 25.40mm
Datasheets
MSR5-0R005J1
Riedon MSR5-0R005J1
5mOhm, 5W, Metal Element,