MSR5-0R05F1
Mfr.Part #
MSR5-0R05F1
Description
RES 0.05 OHM 1% 5W RADIAL
Height Seated (Max) :
1.000 25.40mm
Height :
25.4mm
Composition :
Metal Element
Factory Lead Time :
7 Weeks
Published :
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.799Lx0.067W 20.30mmx1.70mm
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
5W
Resistance :
50mOhm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
MSR5-0R05F1
Riedon MSR5-0R05F1
50mOhm, Metal Element,