MSR5-0R015F1
Mfr.Part #
MSR5-0R015F1
Description
RES 0.015 OHM 1% 5W RADIAL
Radial
Width :
1.7018mm
Size / Dimension :
0.799Lx0.067W 20.30mmx1.70mm
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
275°C
Factory Lead Time :
7 Weeks
Length :
20.2946mm
Resistance :
15mOhms
Composition :
Metal Element
Published :
1 (Unlimited)
Height :
25.4mm
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
5W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Height Seated (Max) :
1.000 25.40mm
Operating Temperature :
-65°C~275°C
MSR
Power (Watts) :
5W
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
MSR5-0R015F1
Riedon MSR5-0R015F1
15mOhms, 5W, Metal Element,