MSR5-0R1F1
Mfr.Part #
MSR5-0R1F1
Description
RES 0.1 OHM 1% 5W RADIAL
Through Hole Resistors
Published :
Resistance :
100MOhm
Max Power Dissipation :
5W
Height :
25.4mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Size / Dimension :
0.799Lx0.067W 20.30mmx1.70mm
Height Seated (Max) :
1.000 25.40mm
Package / Case :
Radial
Factory Lead Time :
7 Weeks
Datasheets
MSR5-0R1F1
Riedon MSR5-0R1F1
100mOhm, Metal Element,