MSR5-0R05J1
Mfr.Part #
MSR5-0R05J1
Description
RES 0.05 OHM 5% 5W RADIAL
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
5W
Resistance :
50mOhm
Height Seated (Max) :
1.000 25.40mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.799Lx0.067W 20.30mmx1.70mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Datasheets
MSR5-0R05J1
Riedon MSR5-0R05J1
50mOhm, 5W, Metal Element,