MOC5009VM
Mfr.Part #
MOC5009VM
Package / Case
6-DIP (0.300, 7.62mm)
Description
OPTOCOUPLER VDE SCHMIT TRIG 6DIP
Mounting Type :
Through Hole
Current - DC Forward (If) (Max) :
10mA
Input Type :
DC
Data Rate :
1MHz
Package / Case :
6-DIP (0.300, 7.62mm)
Current - Output / Channel :
50mA
Packaging :
Tube
Datasheets
MOC5009VM
Introducing Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5009VM from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Number of Channels:1, Package / Case:6-DIP (0.300, 7.62mm), MOC5009VM pinout, MOC5009VM datasheet PDF, MOC5009VM amp .Beyond Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5009VM ,we also offer HCPL-060L-500E, ACPL-071L-500E, HCPL-M601-500E, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.