MOC5007TM
Mfr.Part #
MOC5007TM
Package / Case
6-DIP (0.400, 10.16mm)
Description
OPTOCOUP WIDE SCHMT TRIG LP 6DIP
Data Rate :
1MHz
Current - Output / Channel :
50mA
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tube
Current - DC Forward (If) (Max) :
1.6mA
Input Type :
DC
Series :
GlobalOptoisolator™
Package / Case :
6-DIP (0.400, 10.16mm)
7500Vpk
Datasheets
MOC5007TM
Introducing Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5007TM from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Channels:1, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:6-DIP (0.400, 10.16mm), MOC5007TM pinout, MOC5007TM datasheet PDF, MOC5007TM amp .Beyond Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5007TM ,we also offer HCPL-060L-500E, ACPL-071L-500E, HCPL-M601-500E, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.