MOC5007VM
Mfr.Part #
MOC5007VM
Package / Case
6-DIP (0.300, 7.62mm)
Description
OPTOCOUPLER VDE SCHMIT TRIG 6DIP
Packaging :
Tube
Current - DC Forward (If) (Max) :
1.6mA
Data Rate :
1MHz
Current - Output / Channel :
50mA
Package / Case :
6-DIP (0.300, 7.62mm)
Inputs - Side 1/Side 2 :
1/0
Series :
GlobalOptoisolator™
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Non-RoHS Compliant
Datasheets
MOC5007VM
Introducing Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5007VM from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:6-DIP (0.300, 7.62mm), Mounting Type:Through Hole, Number of Channels:1, MOC5007VM pinout, MOC5007VM datasheet PDF, MOC5007VM amp .Beyond Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5007VM ,we also offer HCPL-060L-500E, ACPL-071L-500E, HCPL-M601-500E, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.