MOC5007FM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MOC5007FM
Manufacturer
onsemi
Package / Case
6-SMD, Gull Wing
Datasheet
Download
Description
OPTOCOUP SCHMIT TRIG LO PRO 6SMD
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Optoisolators - Logic Output
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Input Type :
DC
Package / Case :
6-SMD, Gull Wing
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1
Current - Output / Channel :
50mA
Current - DC Forward (If) (Max) :
1.6mA
Output Type :
Open Collector
Data Rate :
1MHz