MOC5008FM
Mfr.Part #
MOC5008FM
Package / Case
6-SMD, Gull Wing
Description
OPTOCOUP SCHMIT TRIG LO PRO 6SMD
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Output / Channel :
50mA
Package / Case :
6-SMD, Gull Wing
Data Rate :
1MHz
Series :
GlobalOptoisolator™
Packaging :
Tube
Current - DC Forward (If) (Max) :
1.6mA