MOC5008FVM
Mfr.Part #
MOC5008FVM
Package / Case
6-SMD, Gull Wing
Description
OPTOCOUP VDE SCHMIT TRIG LP 6SMD
Optoisolators - Logic Output
Series :
GlobalOptoisolator™
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tube
Data Rate :
1MHz
Current - Output / Channel :
50mA
Package / Case :
6-SMD, Gull Wing
Current - DC Forward (If) (Max) :
4mA