MOC5007M
Mfr.Part #
MOC5007M
Package / Case
6-DIP (0.300, 7.62mm)
Description
OPTOCOUPL SCHMITT TRIG OUT 6DIP
Optoisolators - Logic Output
Series :
GlobalOptoisolator™
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
6-DIP (0.300, 7.62mm)
Packaging :
Tube
Current - Output / Channel :
50mA
Current - DC Forward (If) (Max) :
1.6mA
Data Rate :
1MHz
Datasheets
MOC5007M
Introducing Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5007M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Channels:1, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:6-DIP (0.300, 7.62mm), MOC5007M pinout, MOC5007M datasheet PDF, MOC5007M amp .Beyond Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5007M ,we also offer HCPL-060L-500E, ACPL-071L-500E, HCPL-M601-500E, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.