MOC5007TVM
Mfr.Part #
MOC5007TVM
Package / Case
6-DIP (0.400, 10.16mm)
Description
OPTOCOUPLER VDE SCHMIT TRIG 6DIP
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tube
Published :
Current - DC Forward (If) (Max) :
1.6mA
Current - Output / Channel :
50mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
GlobalOptoisolator™
Data Rate :
1MHz
Package / Case :
6-DIP (0.400, 10.16mm)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
MOC5007TVM
Introducing Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5007TVM from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Number of Channels:1, Package / Case:6-DIP (0.400, 10.16mm), MOC5007TVM pinout, MOC5007TVM datasheet PDF, MOC5007TVM amp .Beyond Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5007TVM ,we also offer HCPL-060L-500E, ACPL-071L-500E, HCPL-M601-500E, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.