MOC5009TVM
Mfr.Part #
MOC5009TVM
Package / Case
6-DIP (0.400, 10.16mm)
Description
OPTOCOUPLER VDE SCHMIT TRIG 6DIP
Data Rate :
1MHz
Current - Output / Channel :
50mA
Package / Case :
6-DIP (0.400, 10.16mm)
Tube
Input Type :
DC
Current - DC Forward (If) (Max) :
10mA
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
MOC5009TVM
Introducing Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5009TVM from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:6-DIP (0.400, 10.16mm), Number of Channels:1, Mounting Type:Through Hole, MOC5009TVM pinout, MOC5009TVM datasheet PDF, MOC5009TVM amp .Beyond Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5009TVM ,we also offer HCPL-060L-500E, ACPL-071L-500E, HCPL-M601-500E, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.