MOC5009TM
Mfr.Part #
MOC5009TM
Package / Case
6-DIP (0.400, 10.16mm)
Description
OPTOCOUP WIDE SCHMT TRIG LP 6DIP
Data Rate :
1MHz
Mounting Type :
Through Hole
Input Type :
DC
Package / Case :
6-DIP (0.400, 10.16mm)
Current - Output / Channel :
50mA
Current - DC Forward (If) (Max) :
10mA
1
Datasheets
MOC5009TM
Introducing Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5009TM from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:6-DIP (0.400, 10.16mm), Number of Channels:1, MOC5009TM pinout, MOC5009TM datasheet PDF, MOC5009TM amp .Beyond Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5009TM ,we also offer HCPL-060L-500E, ACPL-071L-500E, HCPL-M601-500E, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.