MOC5009SR2VM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MOC5009SR2VM
Manufacturer
onsemi
Package / Case
6-SMD, Gull Wing
Datasheet
Download
Description
OPTOCOUP VDE SCHMIT TRIG LP SMD
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Optoisolators - Logic Output
Data Rate :
1MHz
Package / Case :
6-SMD, Gull Wing
Mounting Type :
Surface Mount
Inputs - Side 1/Side 2 :
1/0
Current - Output / Channel :
50mA
Voltage - Isolation :
7500Vpk
Number of Channels :
1
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
GlobalOptoisolator™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Current - DC Forward (If) (Max) :
10mA