MOC5009M
Mfr.Part #
MOC5009M
Package / Case
6-DIP (0.300, 7.62mm)
Description
OPTOCOUPL SCHMITT TRIG OUT 6DIP
Mounting Type :
Through Hole
Data Rate :
1MHz
Packaging :
Tube
Published :
Current - Output / Channel :
50mA
Voltage - Isolation :
7500Vpk
Current - DC Forward (If) (Max) :
10mA
Package / Case :
6-DIP (0.300, 7.62mm)
Number of Channels :
1
Datasheets
MOC5009M
Introducing Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5009M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:6-DIP (0.300, 7.62mm), Number of Channels:1, MOC5009M pinout, MOC5009M datasheet PDF, MOC5009M amp .Beyond Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5009M ,we also offer HCPL-060L-500E, ACPL-071L-500E, HCPL-M601-500E, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.