MOC5008VM
Mfr.Part #
MOC5008VM
Package / Case
6-DIP (0.300, 7.62mm)
Description
OPTOCOUPLER VDE SCHMIT TRIG 6DIP
Data Rate :
1MHz
Published :
Current - DC Forward (If) (Max) :
4mA
GlobalOptoisolator™
Voltage - Isolation :
7500Vpk
Current - Output / Channel :
50mA
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
6-DIP (0.300, 7.62mm)
Packaging :
Tube
Datasheets
MOC5008VM
Introducing Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5008VM from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Channels:1, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:6-DIP (0.300, 7.62mm), MOC5008VM pinout, MOC5008VM datasheet PDF, MOC5008VM amp .Beyond Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5008VM ,we also offer HCPL-060L-500E, ACPL-071L-500E, HCPL-M601-500E, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.