MOC5008TVM
Mfr.Part #
MOC5008TVM
Package / Case
6-DIP (0.400, 10.16mm)
Description
OPTOCOUPLER VDE SCHMIT TRIG 6DIP
Optoisolators - Logic Output
Voltage - Isolation :
7500Vpk
Current - Output / Channel :
50mA
Data Rate :
1MHz
Current - DC Forward (If) (Max) :
4mA
Packaging :
Tube
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
6-DIP (0.400, 10.16mm)
Datasheets
MOC5008TVM
Introducing Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5008TVM from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Channels:1, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:6-DIP (0.400, 10.16mm), MOC5008TVM pinout, MOC5008TVM datasheet PDF, MOC5008TVM amp .Beyond Optoisolators - Logic Output onsemi MOC5008TVM ,we also offer HCPL-060L-500E, ACPL-071L-500E, HCPL-M601-500E, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.