MOC5008SR2M
Mfr.Part #
MOC5008SR2M
Package / Case
6-SMD, Gull Wing
Description
OPTOCOUPLER SCHMIT TRIG LP SMD
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Isolation :
7500Vpk
Current - DC Forward (If) (Max) :
4mA
Package / Case :
6-SMD, Gull Wing
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
GlobalOptoisolator™
Published :
Data Rate :
1MHz
Current - Output / Channel :
50mA