MOC5008SM
Mfr.Part #
MOC5008SM
Package / Case
6-SMD, Gull Wing
Description
OPTOCOUPLER SCHMIT TRIG LP SMD
Package / Case :
6-SMD, Gull Wing
Current - Output / Channel :
50mA
Data Rate :
1MHz
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Isolation :
7500Vpk
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tube
Current - DC Forward (If) (Max) :
4mA