KRM55TR7YA336MH01L
Mfr.Part #
KRM55TR7YA336MH01L
Description
CAP CER MLCC
Stock
312
In Stock :
312
Capacitance :
33μF
Package / Case :
2220
Thickness :
4.8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Length :
5.7mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric :
X7R
Width :
5mm
Voltage - Rated DC :
35V
Murata Electronics KRM55TR7YA336MH01L
33μF Ceramic Capacitor 2220
KRM55TR7YA336MH01L Overview
The unit can operate at 35V Volts DC - Rated DC.
KRM55TR7YA336MH01L Features
with the voltage - Rated DC of 35V