KRM55LR71H106KH01L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KRM55LR71H106KH01L
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness :
2.8mm
Capacitance :
10μF
Package / Case :
Length :
5.7mm
Width :
5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
X7R
Voltage - Rated DC :
50V
Murata Electronics KRM55LR71H106KH01L
10μF Ceramic Capacitor 2220
KRM55LR71H106KH01L Overview
A voltage of 50V can be used for operation.
KRM55LR71H106KH01L Features
with the voltage - Rated DC of 50V