KRM55LR71H475KH01L
Mfr.Part #
KRM55LR71H475KH01L
Description
CAP CER MLCC
Thickness :
2.8mm
Length :
5.7mm
Width :
5mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Capacitance :
4.7μF
Voltage - Rated DC :
50V
Dielectric :
X7R
Murata Electronics KRM55LR71H475KH01L
4.7μF Ceramic Capacitor 2220
KRM55LR71H475KH01L Overview
Ceramic capacitor runs on voltage of 50V - Rated DC.
KRM55LR71H475KH01L Features
with the voltage - Rated DC of 50V