KRM55TR7YA226MH01L
Mfr.Part #
KRM55TR7YA226MH01L
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Thickness :
4.8mm
Package / Case :
Capacitance :
22µF
Width :
5mm
Length :
5.7mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
35V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Murata Electronics KRM55TR7YA226MH01L
22μF Ceramic Capacitor 2220
KRM55TR7YA226MH01L Overview
The voltage - Rated DC of 35V allows it to function.
KRM55TR7YA226MH01L Features
with the voltage - Rated DC of 35V