KRM55TR72W684MH01K
Mfr.Part #
KRM55TR72W684MH01K
Package / Case
Nonstandard SMD
Description
CAP CER 0.68UF 450V X7R SMD
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
450V
Size / Dimension :
0.240Lx0.209W 6.10mmx5.30mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Nonstandard SMD
Capacitance :
0.68µF
KRM 0.68μF 450V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.240Lx0.209W 6.10mmx5.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC Nonstandard SMD
KRM55TR72W684MH01K Overview
Ceramic capacitor is 0.240Lx0.209W 6.10mmx5.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
KRM55TR72W684MH01K Features
a size/dimension of 0.240Lx0.209W 6.10mmx5.30mm