KRM55TR72E225MH01L
Mfr.Part #
KRM55TR72E225MH01L
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Rated DC :
250V
Width :
5mm
Capacitance :
2.2μF
Thickness :
4.8mm
Package / Case :
Length :
5.7mm
10 Weeks
Dielectric :
X7R
Murata Electronics KRM55TR72E225MH01L
2.2μF Ceramic Capacitor 2220
KRM55TR72E225MH01L Overview
The unit can operate at 250V Volts DC - Rated DC.
KRM55TR72E225MH01L Features
with the voltage - Rated DC of 250V